Ahoj, chtěl bych poprosit opět o pár rad, tipů a názorů vás ostatních cestovatelů. Přemýšlím nad výletem do Bosny, na začátku července, ve dvou lidech letecky z Bratislavy do Tuzly. Nevím jestli letět pondělí - pátek nebo pátek - pátek. Chtěl bych určitě zajet do Sarajeva a do Mostaru, pokud by se daly stihnout ještě nějaký další místa, tak by to bylo fajn. Kolik času je tak potřeba na Sarajevo? (podotýkám, že muzea mě moc neberou, hlavně památky, město a jídlo). Tím, že budeme jen dva tak půjčovat auto nemá smysl, takže všechny cesty busem/vlakem. Předpokládám, že dopravní dostupnost mezi těmito třemi městy (Živnice - Sarajevo - Mostar) bude asi celkem dobrá. Jedna z hlavních věcí, která mě ale zajímá - četl jsem, že z letiště nejezdí žádnej bus a musí se jet taxíkem. Má smysl jet vůbec do Tuzly? Je tam něco zajímavýho? Mě jediný zajímavý přišlo koupání v Pannonice, jinak nic, navíc je prý lepší vzít taxi z letiště do Živnice, stojí prý jen cca 5€ a odtud se dá jet pohodlně do Sarajeva. Další místo, který by mě lákalo jsou vodopády v Kravici, nevíte jestli se semka dá nějak dostat bez auta? A při volbě delšího výletu jsem uvažoval i do zastávce u nějakého jezera, třeba Jablanička, nebyl jste někdo tady?  .

Bosna a Hercegovina

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, na vodopády se žádným busem bohužel nedostaneš. Je to dost odlehlé. Možná by se dal sehnat nějaký výlet v Mostaru s cestovkou nebo s někým u koho budeš bydlet.
Co se týče cen, tak jsou pro nás vcelku příjemné. Samozřejmě nejvíc na venkově. Loni jsem jednu noc strávil na okraji Sarajeva v hotýlku a cenově to vyšlo na stejné peníze jako u nás. V Jajce se dostaneš na 10 Eur za noc/osoba. Pravidelně si tam pronajímáme na 3 dny horní patro rodinného domu.
Na Sarajevo ti stačí bohatě jeden den,Mostar to samé(kromě mostu, starého města neskutečně dobrého žrádla tam nic není).
Osobně bych si půjčil auto, projel si okolí řeky Vrbas, nacpal se Janjetinou kdekoliv u cesty, zajel na vodopády, vylezl na pár kopců s památníky, v Jablanici bych se vykoupal v přehradě na Vrbasu a mrknul se na zbořený most ve Vrbasu z války.
Auto tě vyjde na týden kolem 6 tisíc a budeš si moci zajet kamkoliv sám.

Je tam toho hodně a přejezdy busem budeš mít hodně hodně složité. Bosna je nádherná země s fajn lidmi, ale pravidelné MHD tam ještě standardem není.

0 Citovat

Sarajevo sa da prebehnut za den-2, na Kravice nas bral domaci z hostela v Mostare, nevyzeralo to, ze by tam chodila nejaka verejna doprava, ale mozno sa za par rokov odvtedy nieco zmenilo

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych poprosit opět o pár rad, tipů a názorů vás ostatních cestovatelů. Přemýšlím nad výletem do Bosny, na začátku července, ve dvou lidech letecky z Bratislavy do Tuzly.

Nevím jestli letět pondělí - pátek nebo pátek - pátek. Chtěl bych určitě zajet do Sarajeva a do Mostaru, pokud by se daly stihnout ještě nějaký další místa, tak by to bylo fajn.
Kolik času je tak potřeba na Sarajevo? (podotýkám, že muzea mě moc neberou, hlavně památky, město a jídlo). Tím, že budeme jen dva tak půjčovat auto nemá smysl, takže všechny cesty busem/vlakem.
Předpokládám, že dopravní dostupnost mezi těmito třemi městy (Živnice - Sarajevo - Mostar) bude asi celkem dobrá.

Jedna z hlavních věcí, která mě ale zajímá - četl jsem, že z letiště nejezdí žádnej bus a musí se jet taxíkem. Má smysl jet vůbec do Tuzly? Je tam něco zajímavýho? Mě jediný zajímavý přišlo koupání v Pannonice, jinak nic, navíc je prý lepší vzít taxi z letiště do Živnice, stojí prý jen cca 5€ a odtud se dá jet pohodlně do Sarajeva.

Další místo, který by mě lákalo jsou vodopády v Kravici, nevíte jestli se semka dá nějak dostat bez auta?
A při volbě delšího výletu jsem uvažoval i do zastávce u nějakého jezera, třeba Jablanička, nebyl jste někdo tady? smiley

A ještě poslední dva dotazy, jak je to tam s cenami? Ubytko je ok, ale třeba co se týče jídla tak jsem toho na netu moc nenašel.
A poslední dotaz, odlet je v 6 ráno, taxíkem se tam dostaneme asi předpokládám v pohodě, ale myslíte že má smysl zůstávat jednu noc v Živnici a jet hodně brzo ráno na letiště, nebo tam jet už později večer a holt prostě počkat do rána na letišti.

Díky za všechny rady a tipy.

0